Rady a tipyZahrada

Jak správně začlenit pergolu do zahradního designu?

pergola

Pergoly jsou nadčasovými součástmi zahrad, které pravděpodobně nikdy nevyjdou z módy. Odráží eleganci designů pocházejících z oblastí s teplejším klimatem, kde je venkovní stolování pod širým nebem samozřejmostí. Pergola slouží pro komfortní úkryt a vytvoření stínu před agresivními lúčemi slunka až do jeho západu.
Uvažujete nad instalací pergoly nad terasu nebo pokukujete po jednodušším obloukem nad zahradní cestou? Nechte se námi provést radami, které byste před výstavbou měli zvážit, a pročtěte si možné způsoby, jakými můžete pergolu do své zahrady začlenit.

1. Umístěte pergolu do sluneční pasti

Každá zahrada má TO místo. Myslíme tím oblast, kde rádi sedíte, když je podzim a teplota je někde kolem dvaceti stupňů, ale když teploměr začne ukazovat třicítku, slunce vás doslova spaluje. Správně, to je to pravé místo pro pergolu. Její vystavění vám zajistí příjemnou teplotu právě v době, kdy se zdržujete venku nejvíc, ale kvůli horku posezení přestává být příjemným zážitkem.

2. Rám vaši venkovní kuchyně

Rádi a často grilujete? Výborně. Pergola je ideální způsob jak vytvořit prostředí pro vaši venkovní kuchyni. Kouř lehce zmizne a rozptýlí se nad rámy pergoly. A pokud má navíc váš gril komín, v mezerách pergoly se lehce ukryje.
Co by to ale byla za kuchyň, kdyby v ní byla tma. Každá správná kuchyň, i ta venkovní, potřebuje světlo a není lepší způsob, než ten, že ho zabudujete do rámů své nové pergoly. Prostor bude mnohem použitelnější a příjemnější.

3. Nad zapuštěnou terasou

Terasa nemusí být vždycky jenom vyvýšená. A pokud chcete být skutečně originální, není lepší a elegantnější způsob jak využít pergolu, než umístit ji nad zapuštěnou terasou, která je orientovaná níž, než zbytek zahrady.
Osaďte pergolu a celou terasu hustými a kvetoucími rostlinami. Vytvoříte tak pocit soukromí a navíc vám bude dny zpříjemňovat omamná vůně květin.

Pokud pořád nevíte jak a kam byste pergolu umístili nebo jestli je vůbec pro vaši zahradu vhodná, pouvažujte nad tím, jestli přidává vaši zahradě hodnotu. Přidává ji na designu, praktičnosti nebo zlepšuje dojem z prostoru? Pokud jste odpověděli alespoň jedenkrát „ano“, již včera bylo na výstavbu pozdě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář