Rady a tipy

Odborná rada má při výběru interiérových dveří cenu zlata

dveře

Žít v bytě či domě bez interiérových dveří? Komfort takového bydlení by nebyl příliš vysoký, jelikož dveře mají v domácnosti svoji nenahraditelnou funkci. Kromě té základní, kterou je oddělení jednotlivých místností, zajišťují i další funkce pro příjemný život neméně důležité. Dveře jsou také designovým prvkem, který dotváří vzhled a atmosféru celého interiéru.  

Prvním krokem je volba typu a orientace dveří. Na trhu jsou k dispozici dva základní typy dveří – klasické otočné a posuvné. V případě klasických dveří je nezbytné určit také správnou orientaci dveří, tedy jestli potřebujeme dveře levé či pravé. Posuvné dveře jsou ideálním řešením zejména do prostorů, ve kterých bojujeme s nedostatkem prostoru. Na trhu jsou i speciální typy dveří, jako jsou dveře kyvné (tzv. lítačky) vhodné například do kuchyně, či dveře zátěžové určené do prostorů s velkým provozem.  

„Zcela zásadní podmínkou pro správné objednání dveří je jejich zaměření. Vzhledem k tomu, že nejde o úplně jednoduchou záležitost a chyba při měření znamená veliké komplikace, doporučuji se obrátit na profesionály. Naši odborníci mají mnohaleté zkušenosti a dobře ví, na co si dát při zaměřování pozor. Pomohou tak zákazníkům ušetřit čas, nervy a starosti a to se, myslím, určitě vyplatí,“ vysvětluje Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, sušického výrobce interiérových dveří a zárubní.  

V dalším kroku přichází na řadu volba výplně dveří. Podle čeho se rozhodnout mezi plnými, prosklenými či celoskleněnými dveřmi? Především podle toho, k čemu slouží místnost, do které budeme dveře instalovat. Plné dveře se hodí do místností, ve kterých chceme zachovat soukromí, prosklené a celoskleněné dveře pak do místností, do kterých si přejeme dostat více přirozeného světla. 

„Praktickou pomůckou, která může s výběrem dveří pomoci, je náš konfigurátor, který je zdarma k dispozici na webových stránkách: https://www.sestavsidvere.cz/. Do tohoto nástroje pro vizualizace lze nahrát vlastní fotografie a zkoušet si různé modely dveří a dekory z naší nabídky v konkrétním interiéru“, popisuje Martin Dozrál.  

Důležitým rozhodnutím je volba povrchu dveří, ten by měl odpovídat intenzitě „provozu“ v domácnosti. Nejlevnější variantou, která má ale poměrně nízkou odolnost proti poškození, je fólie. Pokud požadujeme vysokou odolnost proti vnějším vlivům a mechanickému poškození, je ideální volbou laminátový povrch neboli CPL. Další variantou povrchové úpravy je lak, díky kterému je možné dosáhnout přesného odstínu barvy dveří dle přání zákazníka. 

Dalším aspektem, kterému rády věnují pozornost především ženy, je dekor. V současné době je na trhu prakticky nepřeberné množství – od jednoduchých barevných, přes dekor betonu až po dokonalou imitaci dřeva. Každý si tedy může vybrat přesně podle svého vkusu a vytvořit si designovou domácnost.  

Výrobci nabízejí také interiérové dveře se specifickými vlastnostmi, které svým uživatelům přinášejí řadu funkčních benefitů. Je možné si pořídit dveře protihlukové, kouřotěsné, požárně odolné či bezpečnostní.  

Důležitou roli při výběru dveří hrají také zárubně. Ty jsou jsou v zásadě základem každého dveřního kompletu. Na trhu je několik typů zárubní, ze kterých je potřeba vybírat podle toho, jaké dveře do nich budeme umisťovat, případně v závislosti na tom, jestli budeme zárubeň umisťovat do nového stavebního otvoru, nebo jestli potřebujeme pouze skrýt původní zárubeň. 

„Kritérií, kterým je při výběru interiérových dveří potřeba věnovat pozornost, je opravdu hodně a výběr tedy může být poměrně časově náročný,“ říká Martin Dozrál a pokračuje „abychom zákazníkům celý proces usnadnili, nabízíme v našich franšízových prodejnách odborné poradenství. Profesionální a milý personál od zákazníka zjistí jeho představy a požadavky, pomůže mu zorientovat se v nabídce a doporučí mu vhodné řešení. V prodejnách je také možnost si tzv. naživo prohlédnout jednotlivé typy dveří, různé povrchy i dekory. Proces výběru a nákupu dveří zde proběhne hladce a rychle a výsledkem je spokojený zákazník, kterému budou dveře sloužit mnoho let.“  

 

Po výběru a nákupu dveří přichází na řadu jejich namontování. To je možné zajistit si svépomocí nebo využít služeb specialistů. „Naším zákazníkům nabízíme možnost objednat si odbornou montáž, kterou zajišťují proškolení montážníci. Zákazníci tak mají jistotu, že dveře budou namontované správně, zároveň ušetří svůj čas, a navíc od nás ještě získají prodlouženou záruku 5 let,“ zakončuje generální ředitel společnosti SOLODOOR. 

 Zdroj: TS


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář