Rady a tipy

Je vaše dřevěná terasa již zašlá a chtěli byste změnu?

terasa

Nechcete investovat příliš mnoho peněz do náročné údržby terasy a poohlížíte se raději po její úplně rekonstrukci? V tom případě je dobré vědět, jakými materiály můžete nahradit klasické dřevo, ze kterého je většina teras vyrobena. Toto nešťastné řešení není nesmrtelné, proto se není čemu divit, že se dnes nabízejí již o poznání kvalitnější materiály, které kromě snadné údržby rovněž i dokonale vypadají. 

Dřevoplastová prkna jsou skvělou volbou

Moderní dřevoplastová prkna, která jsou na našem trhu k dostání v takovém formátu, který se připevňuje na povrch nerezovými klipy, jsou opravdu skvělou volbou. Terasová prkna tudíž není v tomto případě třeba vrtat skrze prkno. O montáž celé terasy se potom postará takzvaný skrytý klip. Co se týče údržby této terasy, tak ta je v tomto případě možná pouze za pomoci čisté vody a to jednoduchým oplachem. Dávejte si přitom ovšem pozor, z jaké země dřevoplast pochází. Čínské a Polské výrobky nejsou dobrými služebníky. 

Důležité je vhodné zateplení a izolace proti vodě

Aby vaše terasa mohla plnit svou funkci na výbornou, je třeba se při samotné rekonstrukci postarat rovněž i o to, aby byla vaše terasa vhodně zateplená a také izolovaná proti vodě, která terasám velmi ubližuje. Kvalitní terasa by tak měla být vyrobena hned z několika vrstev a to vrsty separační, tepelné a parozábranné. Důležitá je i nosná konstrukce terasy, kterou je třeba při rekonstrukci rovněž ohlídat.  

Nášlapná vrstva

V tomto případě se nejčastěji používají takzvané mazaniny a to různých betonů. Může se jednat o betonovou mazaninu, dlažbu či dlažbu kamínkovou, která má v sobě příměs pryskyřice. 

Separační vrstva

V tomto případě je vhodné použít folii či textilii. 

Hydroizolace

V tomto případě se používá zejména takzvaná štěrková izolace, hydroizolace z PVC či asfaltový pás. 

Tepelná izolace

Zde se vyplatí použít takzvaný pevný polystyren. Naopak se nevyplatí investovat do minerální vaty a to ani v momentě, kdy je lisovaná. 

Parozábrana

Zde se vyplatí investice do asfaltového pásu či nosné hliníkové vložky, která se vkládá pod tepelnou izolaci. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář