Interiér

Jak vytvořit z dětského pokoje místo plné zábavy i zájmů?

Dětský pokoj

Hra, i když to tak na první pohled nemusí vypadat, není pro děti jen pouhá zábava. Je také důležitá pro zdravý vývoj dítěte. 

Pro takové aktivity však dítě potřebuje vhodný prostor. Zhlédněte, jak vytvořit ten pravý pokojíček pro dalšího Steva Jobse.

Hračky na zem nepatří

Každý rodič má rád pořádek. Co si ale budeme namlouvat, s dětmi je někdy složité ho udržet.

Dejte do pokoje police, které vám usnadní ukládání věcí. Dbejte však na to, aby k nim i vaše ratolesti měli snadný přístup a vy jste je tak mohli snadněji naučit, jak se pořádek udržuje.

Využijte krabice a úložné koše, které nepořádek snadno a rychle zakryjí, zároveň však působí vkusně a stylově. Vyberte společně s dětmi jejích oblíbené motivy. 

Pokud využijete menší krabice, hračky a věci se budou lépe třídit a také hledat.

První malá kancelář

Dopřejte svému dítěti prostor pro jeho vlastní tvořivost. Malý stolek a stoličky, to je pro vaše dítě nezbytnost. Předejdete tomu, aby kreslilo po zdech, nebo jiných „inkriminovaných“ plochách.

K vývoji pomůže i čtecí koutek. Podpořte rozvoj dítěte a vytvořte mu z čtení již od mala příjemnou činnost. Třeba prostřednictvím koutku s barevným pytlem na sezení a hravou lampičkou.

Již žádné rozházené oblečení

Rodiče jistě vědí, o čem je tady řeč. Bunda na posteli, mikina pověšená přes stoličku. Přitom stačí tak málo. Zavěsit je!

Udělejte i z této nudné činnosti zábavu a vytvořte si společně s dětmi věšák se zvířaty.  Vyberte společně s dítětem jeho oblíbená zvířátka, nejlépe plastové.

Rozřízněte je napůl, abyste mohli použít jejich přední část. Nechte je v jejich původní podobě, nebo je natřete barvou, která se do pokojíčku hodí nejlépe, a přilepte je ke dřevu. Takto hravý věšák na oblečení už nejde přehlédnout.

Pro malé umělce

Nezapomínejte ani na důležité doplňky, jako jsou obrazy. Ty si navíc s dětmi můžete vytvořit společně během deštivého víkendu.

Natřete oblíbenou barvou umělecké plátno. Při tvorbě můžete využít samolepky, nebo odnímatelné lepidlo.

Obrázky jednoduše vystřihněte, nalepte na již pomalované plátno a obkreslete. Dbejte na to, aby byli skutečně dobře uhlazené, zabráníte tak protečení barvy. Po zaschnutí stačí odlepit a umělecké dílka jsou na světe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář