Interiér

Jaký materiál vybrat pro okna do vašeho rodinného domu?

okna

Okna jsou výrazným architektonickým prvkem, který dává budově charakteristický ráz. Mohou mít různý tvar i velikost. Při výběru materiálu, ze kterého jsou vyrobená, je třeba přihlížet nejen k pořizovací ceně, ale také jejich vzhledu, údržbě a energetické náročnosti. Jaká je nabídka na současném trhu?

Dřevěná okna mají vyšší pořizovací cenu

Stavíte rodinný dům a přemýšlíte, jaká okna pro něho vybrat? Co se materiálu týká, máte na výběr tři – dřevo, hliník a plast. Každý má něco do sebe, pozitiva i negativa. Osvědčené roky používání jsou okna dřevěná. Nabízejí přirozený vzhled a výbornou tepelnou izolaci. Výhodou dřeva je zejména to, že se dá snadno opravit.
Jedná se o přírodní materiál, tudíž je třeba očekávat vyšší cenu, kterou při jejich pořízení zaplatíte. Ta se může ještě prodražit nutností pravidelné údržby dřevěných oken ochrannými nátěry, jež brání negativnímu působení povětrnostních vlivů a vzniku hniloby. Není proto divu, že hodně majitelů nemovitostí dává přednost plastovým oknům.

Plastová okna není třeba natírat

U plastových oken je třeba vyzdvihnout to, že je netřeba natírat. Plast je odolný vůči vlhkosti i mrazu. Jednou za rok postačí promazat kování po obvodu oken, a to je veškerá jejich údržba. Maximálně si můžete, pokud to vaše plastová okna dovolují, nastavit zimní nebo letní režim. Vybírat lze mezi mnoha barevnými odstíny, a tím okna perfektně sladit s barvou fasády. Jejich životnost se pohybuje okolo 50 let, což je dostatečně dlouho. A co je hlavní, plastová okna mají výborné izolační vlastnosti.

Hliníková okna jsou lehká

Díky užitným vlastnostem hliníku se okna z něho vyrobená používají pro nestandardní velikosti a tvary oken. Hliník je lehký, pevný a prakticky bezúdržbový. Jeho životnost je prakticky neomezená. Hodí se instalovat do prostorů, kde je zvýšená vlhkost – například v místnosti s domácím vnitřním bazénem nebo zimní zahradou. Svým čistým designem a elegantním vzhledem se hodí do moderních novostaveb.

Jakému druhu materiálu na okna dáváte vy přednost?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář