Stavba

Jaké jsou výhody a nevýhody betonové tašky

Důležitou součástí budovy je střecha. Chrání ho totiž před působením povětrnostních vlivů, jako jsou sluneční paprsky, déšť, sníh, mráz. Odvádí vodu a zamezuje tomu, aby se hromadila tam, kde je nežádoucí. Celkové provedení střechy většinou vychází z místních klimatických podmínek. Zatímco v horkých oblastech tropů a subtropů se využívají ploché střechy, v mírných a chladných částech světa se dává přednost šikmým střechám. Jejich základem je nosná konstrukce a střešní krytina. Proč dát přednost betonové?

Výhody betonových tašek

Pro betonové tašky je typická pevnost a mrazuvzdornost. Hodí se proto do oblastí, kde v zimě není nouze o sněhové srážky. Snese zatížení sněhem, působení UV záření, nápor větru a také vlivy chemických složek v ovzduší. 

Betonové tašky při správně provedené pokládce dokážou velmi dobře izolovat srážkovou vodu, a to i během velmi vydatných srážek, dále hluk i teplo. Majitel domu se střechou z tašek z betonu jistě ocení, že hluk v případě silných dešťů nebo při krupobití není tolik slyšet a v domě je relativně ticho.

Žádná speciální údržba a dlouhá životnost

Betonová střešní krytina se vyznačuje samočistící schopností. Pokud na ní ulpí organické znečištění ze vzduchu, odstraní ho déšť nebo vítr. Díky tomu není nutné tento typ střechy speciálně čistit. To je pochopitelně pozitivní vlastnost, protože odpadají případné náklady na její údržbu.

Životnost betonových tašek se odhaduje na padesát let a více let. I proto na ně dávají výrobci dlouhou záruku.

Má betonová taška nějaké nevýhody?

Pro použití betonových tašek je zapotřebí, aby střecha měla sklon v 22°. Nedají se tedy použít pro střechy s velmi malým sklonem. Nevýhodou může být poněkud vyšší hmotnost dána materiálem tašek. Při jejich skladování je nutné dbát zvýšené opatrnosti, aby nedošlo k poškození krytiny. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář