Rady a tipy

Bezpečnost v rodinném domě: Jak ji zajistit a co se dá udělat pro prevenci nehod?

Rodinný dům by měl být místem, kde se cítíte v bezpečí a pohodlně. Bohužel, mnoho nehod se stává právě v domácím prostředí, a proto je důležité zajistit správná bezpečnostní opatření, která sníží riziko úrazů. S bezpečností domu je nutné počítat již při jeho výstavbě, a to zejména volbou vhodných materiálů a technologií. 

Dveře a okna

Dveře a okna jsou hlavním vstupem do vašeho domu, a proto musí být správně zabezpečena. Důležité je mít kvalitní bezpečnostní zámky na všech dveřích a oknech, aby se zloději nedostali dovnitř. Je také dobré mít alarmový systém, který vás upozorní v případě neoprávněného vstupu. Pokud máte malé děti, je nutné zabezpečit schodiště a balkony vhodným zábradlím, aby nedošlo k pádu a úrazu.

Elektrické přístroje

V domácnosti bývá mnoho různých elektrických přístrojů, ale většina nehod se stane kvůli jejich nesprávnému použití. Je důležité dbát na to, aby elektrické přístroje byly v dobrém stavu a správně zapojeny. Pokud nějaký přístroj nefunguje, měl by být opraven nebo nahrazen. Pokud máte malé děti, je třeba dbát na to, aby nezůstávaly samy v dosahu nebezpečných přístrojů. 

Osvětlení

Správné osvětlení je důležité pro bezpečnost v domě. Všechna místa v domě by měla být dobře osvětlená, a to včetně chodeb, sklepa a garáže. Je také dobré mít osvětlení s pohybovým čidlem, které se zapne, když někdo projde kolem, čímž se sníží riziko pádu nebo úrazu.

Kuchyně a koupelna

Kuchyně a koupelna jsou dvě nejnebezpečnější místnosti v domě. Právě zde dochází k největšímu počtu úrazů. Člověk může v koupelně sklouznout na mokré dlažbě nebo v kuchyni se popálit o rozpálenou troubu. Při plánování domu je dobré správně vybrat vhodnou dlažbu, která není za vlhka příliš kluzká. 

Požární bezpečnost

Pro zlepšení požární bezpečnosti v rodinném domě je vhodné vsadit na kvalitní materiály, ze kterých jsou vyrobené dveře. Ideální jsou protipožární. Oplatí se pořídit si požární detektory a hromosvod. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář