Zahrada

Proč plýtvat vodou na zahradě, když vlastně vůbec nemusíte?

plýtvání vodou

Plýtvání vodou na zahradě je v poslední době často diskutovaným tématem. Mnoho lidí totiž vodu považuje za něco obyčejného, čemuž zčásti přispívá skutečnost, že jí máme v dnešní době dostatek, je volně přístupná a stojí pár kaček. Ani to nás ale neopravňuje k tomu, abychom s ní plýtvali, když vlastně vůbec nemusíme.

Plýtvání s vodou vede k jejímu úbytku

I vy zastáváte názor, že vody je dost? Možná se tomu budete divit, ale vody není neomezené množství. Proto bychom si jí měli vážit a neměli bychom s ní zbytečně plýtvat. Platí zde jednoduché měřítko: čím více plýtváme s vodou, tím více voda ubývá a zároveň se snižuje její kvalita. Přitom by stačilo, kdybychom se zamysleli nad tím, jak se dá na zahradě s vodou pracovat efektivně i bez nutnosti používat jí více, nežli je ve skutečnosti potřeba.

Jak efektivně hospodařit s vodou na zahradě?

Krásně zelený trávník i v období sucha? Každý majitel zahrádky by si určitě přál, aby jeho tráva byla zelenější nežli sousedova. Jenže právě intenzivně udržovaný trávník patří mezi největší žrouty vody. Nemalou spotřebu mají také skleníky nebo okrasné rostliny, které si vyžadují pravidelnou zálivku. Když to všechno sečtete, vyšplhá se vám spotřeba vody pořádně vysoko. A přitom to tak vůbec být nemusí.

Jak šetřit s vodou a zajistit chod zahrady?

Můžete ušetřit na spotřebě vody, aniž byste se museli vzdát domácí zeleniny ve skleníku nebo krásných dřevin, které jsou ozdobou vašeho pozemku. Skvělým řešením je používání dešťové vody, kterou lze zachytávat do speciálních nádrží.

Nádrže pro použití na zahradě jsou dvojího typu:

  • nádrž dvouplášťová
  • nádrž samonosná

Dvouplášťové nádrže na dešťovou vodu je možné instalovat i do jílovité půdy, hodí se i do půdy se spodní vodou. Samonosné nádrže jsou nejběžnější a ukládají se do půdy bez spodní vody. Při rozhodování o velikost nádrže vždy raději volte tu větší. Do nádrže se dá zachycovat voda i z přívalových dešťů a v případě velké jímky pak získanou vodu můžete použít nejen na zahradě, ale například i pro mytí auta.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář