Zahrada

Skládané opěrné zídky zkrášlí i vaši zahradu

opěrné zídky

Skládané opěrné zídky se mohou stát ozdobou vaší zahrady, stačí je osázet drobnými dřevinami nebo trvalkami. Stavba ze svahovek přitom není nikterak náročná a hravě si s ní poradí úplně každý.

Skládané opěrné zídky z betonových svahovek

Máte-li na své zahradě nevyužité místo, které chcete nějakým pěkným způsobem zkrášlit, nebo si už delší dobu pohrávat s myšlenkou, že ozvláštníte prostor okolo terasy či pergoly, pusťte se do stavby skládané opěrné zídky z betonových svahovek – práce s nimi je velice snadná a již za jedno odpoledne může vzniknout opravdu vkusné dekorační prvek, který se bude na vaší zahradě báječně vyjímat.

Použití betonu se na zahradě určitě nebojte. Pakliže je osázíte vhodnými rostlinami, velmi rychle splynou s okolním prostředím a vytvoří s ním harmonický celek. Přírodní vzhled vaší zahrady tak nenaruší.

Svahovky mohou mít různé tvary

Betonové svahovky jsou k dostání v několika provedeních, stačí si jen vybrat. Díky svému tvaru jsou přizpůsobené i částečnému zachycování půdní vlhkosti, už se zasazené vegetaci bude dobře dařit. Použít je můžete nejen při stavbě květinových zdí, které jsou na zahradách velmi oblíbené, ale hodí se i pro vytváření dekorativních zákoutí či pro zpevnění svažitého terénu.

Stavba skládané opěrné zídky svépomocí

Na začátku stavby skládané opěrné zídky stojí zpevnění povrchu, kdy můžete použít štěrkopískový podsyp – ten je možné použít v případě, kdy zídku nastavíte pro opěrnou funkci, ale máte v úmyslu jí využívat jako dekoraci. Pakliže víte, že chcete postavit opěrnou zeď vyšší nežli metr a půl, použijte na zpevnění povrchu betonový základ.

Betonové svahovky ukládejte na hotový a vyzrálý základ, poté je zasypte a zeminou tak, aby zemina vyplnila celou svahovku. Pozornost věnujte i pečlivému vyplnění mezer a štěrbin mezi sousedními svahovkami. Pak už jen stačí do připravené zeminy zasázet rostliny – výběr rostlin přizpůsobte jejich nárokům na typ půdy, některé rostliny mají radši kyselou půdu, jiné rostliny jsou zase vápnomilné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář