Stavba

Okna? Jedině plastová!

okna

Přemýšlíte, jaký druh oken bude nejvhodnější pro vaši nemovitost? Jste stále nerozhodní? Pokud se o okna nechcete pravidelně starat a věnovat jim čas, jako například dřevěným oknům, které se musí pravidelně brousit a natírat, můžeme vám jen vřele doporučit okna plastová. Tento druh patří mezi ty nejžádanější vůbec. Jsou preferované především svou kvalitou a přijatelnou cenou. Jsou dostupná i pro méně movité lidi. Například okna dřevěná jsou mnohem dražší, jelikož jsou zde používány přírodní materiály a je zde zahrnutá i ruční práce se dřevem, která zabere mnohem více času. My se teď zaměříme na výhody a nevýhody, které vám snad výběr usnadní nebo alespoň vám budou částečným pomocníkem.

Výhody plastových oken

Plastová okna mají dlouhou životnost. Výdrž odhadujeme minimálně dvacet let. Samozřejmě je musíte pravidelně umývat, aby výsledný efekt vypadal pořád stejně, jako při zakoupení. Mají výborné izolační, zvukové a tepelné schopnosti. Pokud zrovna bydlíte ne na příliš klidném místě, tato varianta bude pro vás ideální. Například zvuky kamionů při klidném večeru nejsou zrovna moc příjemné. Mezi další výhodu můžeme zařadit i možnost výběru barvy okna. Dnes už je možné vyrobit plastové okno v imitaci dřeva, kde barva vám zůstane pořád stejná bez jakéhokoliv moření. Tato varianta je v dnešní době nejvíce žádaná.

Nevýhody plastových oken

Jelikož jsem sama vlastníkem plastových oken, z vlastní zkušenosti mám jen snad jednu nevýhodu. Pokud bydlíte ve starším rodinném domku či bytě, kde je větší procento vlhkosti, často zde dochází k plísni kolem oken, zejména tam, kde je využit akryl. Proto doporučuji časté větrání, abyste tomuto problému předešli. Z pohledu životního prostředí je výroba plastových oken více škodlivá než při výrobě ostatních typů.

Je však jen na vás, pro jaký druh se rozhodnete vy. Každému se líbí něco jiného.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář