Exteriér

Dlažba vhodná na terasu

dlažba

Trávit čas venku je opravdovým potěšením. V případě rodinných domů jsou to například terasy, které jsou přímo ideální k odpočinku a relaxaci. Navíc transformují nejen vzhled domu, ale také zvyšují využitelný prostor. Mohou být otevřené s přímým vstupem ze zahrady, ale také uzavřené, které mají po stranách například blok z tvrzeného skla. Tady se pak není třeba obávat nepříznivého a chladného podnebí. Ovšem důležitou otázkou je také kvalitní podlaha na terase. Jednou z možností je dlažba vhodná na terasu.

Vhodný materiál pro podlahu na terase

Každá terasa není stejná a v mnoha případech se jedná dokonce o originální realizaci lidské fantazie. Aby taková terasa sloužila několik dalších let, je třeba se náležitě věnovat podlaze a materiálu, ze kterého je položena. Na trhu se dnes člověk může setkat s nejrůznějšími materiály vhodnými pro realizaci terasové podlahy a to od dřeva, dlažby nebo moderní wpc desky. Ovšem mohou to být i materiály, jako je mramor, křemenec, břidlice nebo žula.

Při výběru materiálu pro podlahu terasy je nejdůležitější jeho pevnost, mrazuvzdornost a protiskluzové vlastnosti. Pro otevřenou terasu v podnebí, kde často prší a dochází k prudkým teplotním změnám, je nutné použít speciální nátěr odolný vůči klimatickým změnám. Na podlahy v otevřených prostorách teras se doporučuje pokládat keramickou žulu s absorpcí vody, ale i vhodnou keramickou dlažbu.

Dlaždice

Dlažba vhodná na terasu nebo jiná krytina, která je zvolená pro terasu do značné míry určuje estetickou přitažlivost celé terasy a samozřejmě bezpečnost. Je to materiál, který patří k nejpraktičtějším a nejoblíbenějším materiálům, a to nejen pro exteriér, ale i pro interiér hal a vstupních místností nebo koupelen. Pro terasy jsou k dispozici dlažby betonové, keramické, ale je zde také možnost zámkové dlažby. Velmi důležitý je také podklad pro terasovou podlahu.

Estetické vlastnosti dlaždic závisí výhradně na preferencích majitelů. Různé textury, barvy a vzory umožňují vybrat si téměř jakoukoli možnost, od obyčejných dlaždic, které napodobují dřevo, kámen a díky svému vzhledu, uspokojí i toho nejnáročnějšího uživatele. Výsledný dojem z keramické podlahy na terase ovšem závisí na správném vytížení velikosti a způsobu pokládky dlaždic vzhledem k rozměrům terasy. Navíc kombinací různých velikostí dlaždic lze docílit velmi zajímavých mozaikových vzorů.

Jaká dlažba je tedy vhodná pro terasu?

Aby měl majitel terasy plnohodnotný a dokonalý požitek ze své terasy, dlažba musí být odolná proti mrazu. Tato charakteristika je určena úrovní odolnosti dlažby proti vlhkosti – čím méně, tím vyšší indikátor. Vysoce kvalitní mrazuvzdorné terasové dlaždice mají maximální absorpci vody 3 %. Dále je to to také protiskluzová úprava dlaždic. Úroveň drsnosti určuje protiskluzové vlastnosti dlaždic a tím i bezpečnost pro uživatele terasy. Výhodou dlažby je také snadná údržba.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář