Exteriér

Štípaný kámen

Štípaný kámen

Přírodní štípaný kámen je dnes již obvyklým prvkem, který se využívá v zahradní i stavební architektuře. Zatímco fotbalový šlapák by jistě nikdo dobrovolně obdržet nechtěl, na zahradách se šlapáky objevují stále běžněji.

Šlapáky na zahradu chrání trávník a zvyšují pohodlí

Šlapáky na zahradu plní funkci pochozích kamenů. Obvykle se používají hlavně v případech, kdy se na zahradě normálně chodí po trávě a za deštivého počasí je třeba ji přejít suchou nohou a současně se vyhnout možnému rozbahnění terénu a poškození trávníku. Tyto šlapáky se prodávají o různých velikostech i tvarech. Je jen na kupujícím, jestli bude preferovat kruhové, čtvercové, oválné, ledvinové či ve tvaru půlměsíce. Šlapáky na zahradu mohou být rozmístěny samostatně nebo třeba v podobě nekompaktní cestičky. 

Na zahradách má štípaný kámen multifunkční využití

Na zahradě se štípaný kámen hodí i při budování různých zídek, posezení, teras, krbů, jezírek, fontán, obložení kolem bazénu nebo nášlapných kamenů na skalkách. Ideální je využít v této souvislosti také služeb zahradního architekta, který je schopen vyladit ideální kombinaci s jinými přírodními materiály. Štípaný kámen se přitom může chlubit nejen vysokou funkčností, ale i značnou odolností proti povětrnostním vlivům. Pokud někdo zrovna zahrádkou u své nemovitosti nedisponuje, může štípaným kamenem osvěžit kupříkladu balkon.

Štípaný kámen ozdobí rovněž interiér

Štípaný kámen najde své využití také v interiéru. Setkat se s ním lze prakticky ve všech interiérových prostorách, kde působí nejen originálně a elegantně, ale hlavně přirozeně. Zpravidla bývá štípaný kámen použit na podlahu nebo k obložení stěn. Kamenná stěna se vyjímá nejen v obývacím pokoji, ale i v kuchyni, koupelně a dalších místnostech. Podobně se štípaný kámen hodí i k obložení krbu, ke kterému zásluhou svých odolných a tepelných vlastností velmi dobře ladí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 95 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář